Flash Bellek Kurtarma

Flash Bellek ve USB Disk Kurtarma!

Taşınabilir diskler içinde bireysel olarak en yaygın kullanımı olan ürünler USB ya da flash bellek dediğimiz aygıtlardır. Portatif ve pratik olmaları nedeniyle toplumsal hayatın içine çok fazla karışmışlardır. Ödevini hazırlayan öğrenciden tutun da şirket içindeki personele sunum yapacak yöneticilere kadar birçok kişi bu küçük cihazları tercih eder.

  • Flash bellekler, aynı fonksiyonu sergileyen emsallerine nazaran daha kısa ömre sahiptir. Bu da kullanıcıların veri kaybı yaşamalarına zemin hazırlayan bir durum oluşturur.
  • Flash belleklerin içinde bir mekanik parça yoktur ve sabit disklerle kıyaslandıklarında daha az depolama kapasitesine sahip oldukları gözlemlenir. Ancak bu durum flash belleklerde kaybolan verilerin daha kolay geri kazanılabileceği anlamına gelmez.

Hangi Durumlarda Veri Kurtarma İşlemi Yapılır?

Virüsler: Flash belleklerde veri kaybına neden olan durumların en yaygını virüs içerikli yazılımlardır. Virüse maruz kalan flash belleklerin bilgisayar tarafından okunmaması ya da var olan içeriğe ulaşılamaması gibi durumlar gözlenebilir.

Hasarlı Aygıtlar: Veri kurtarma işlemine başvurulan nedenlerden bir tanesi de cihazın kırılması veya şiddetli bir darbe alması sonucu fiziki yapısının bozulmasıdır. Bu duruma öncelikle aygıtın elektrikle temas eden aksamında bir problem olup olmadığı tespit edilir ve daha sonra veri kurtarma yoluna gidilir.

Yanlışlıkla Silme: En çok karşılaştığımız veri kaybı nedenlerinden biri de kullanıcının içeriği yanlışlıkla silmesidir. Uzmanlarımız bu konuda yirmi yıllık tecrübeleri ile mümkün olan en verimli geri kazanma yollarını bulup uygularlar.

Telefon hafızaları kurtarma

Günümüz cep telefonları da flash bellekler barındırdığından verileri kurtarılabilinir. Bilinen Android işletim sistemine sahip telefonlarda ya da iPhone gibi IOS işletim sistemi kullanan telefonlarda flash bellek ya da nand flash bellek kullanılmaktadır. Yüksek başarı oranıyla kurtarımlar gerçekleştirilmektedir.

Telefon hafızalarının yanında USB disk kurtarma yani diğer adıyla flash bellek kurtarma konusunda da sizlere yüksek kaliteli hizmeti en profesyonel şekilde sunuyoruz.

Ya da bilgilerinizi kaydedin, biz sizi arayalım.