Dosya Kurtarma Cyriptolocker Kurtarma

CryptoLocker

CryptoLocker Nedir?

CryptoLocker Trojan, kurbanın bilgisayarındaki tüm dosyaları şifreleyen bir fidye yazılımıdır. Genellikle mail yolu ile bulaşan bu virüs dosyalarınızı güçlü bir algoritma ile şifreler. Temel olarak, CryptoLocker, bilgisayar kullanıcılarının dosyalarına erişimini engelleyerek bilgisayarı rehin alır. CryptoLocker daha sonra virüslü dosyaların şifresini çözmek için bir fidye ödemesini talep eder. CryptoLocker oldukça zararlıdır ve DosyaKurtarma olarak, bilgisayar kullanıcılarına bu tür virüslerden korumak için etkisi kanıtlanmış ve güncel bir antivirüs programı kullanmalarını şiddetle tavsiye ederiz.

CryptoLocker Tarafından İstenen Fidye

CryptoLocker, virüslü bilgisayar başlatıldığında korkutucu bir mesaj gönderir. Bu mesaj, virüslü dosyaların şifresini çözmek için ortalama 2000 – 3000 USD veya Euro tutarında bir ödeme (fidye) talep eder. Ayrıca CryptoLocker’ı kaldırmaya çalışmanın dosyalarınızın sonsuza kadar kilitlenmesine neden olabileceğini iddia eden başka bir mesaj da verir.

CryptoLocker fidye mesajı aşağıdaki gibidir:

Kişisel dosyalarınız şifrelenmiştir!
Bu bilgisayarda üretilen önemli dosya şifrelemeniz: fotoğraflar, videolar, belgeler vb. İşte şifreli dosyaların tam bir listesi ve kişisel olarak doğrulayabilirsiniz…
Bu bilgisayarın dosya şifresini otomatik olarak çözecek özel bir anahtarı edinmek için yapmanız gereken, 2000 – 3000 USD / 2000 – 3000 EUR / benzeri tutarı ödemek.

Deneyimsiz bilgisayar kullanıcıları CryptoLocker’ı kaldırmak üzere harekete geçmeyecekleri için, korkutma amaçlı fidye mesajı aşağıdakileri gibi devam eder:

Bu yazılımı kaldırma veya zarar verme girişimleri özel anahtar sunucunun derhal imha edilmesine yol açacaktır.

CryptoLocker’ın Fidesini Ödemek Dosyalarınızı Kesin Olarak Kurtarmayacaktır

CryptoLocker’in fidyesini ödememeniz için birkaç neden vardır, bazılarını aşağıdaki gibidir:

 1. CryptoLocker’ın fidyesini ödemenin dosyalarınızın şifresini çözeceğine dair hiçbir garanti yoktur.
 2. Bu ‘ücreti’ ödemek, kötü amaçlı yazılım geliştiricilerini destekleyerek daha fazla zararlı içerik oluşturmalarını ve diğer bilgisayar kullanıcılarını hedeflemelerini sağlar.
 3. Uzman bir firmadan yardım almanız dosyalarınızı tehlikeye atmadan CryptoLocker’dan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Dosyalarınızı güvende tutmanın en iyi yolu, tüm bilgisayar kullanıcıları için en iyi güvenlik önlemi olan yedeklemedir.

Tüm güvenlik önlemlerine rağmen virüse maruz kaldıysanız, CryptoLocker çözümü için bizimle iletişime geçin.

devamını oku
Dosya Kurtarma RAID Veri Kurtarma

RAID Veri Kurtarma

RAID, çoğu firmanın verilerini emanet ettiği güvenilir bir veri depolama biçimidir. Bilgisayarınızdaki sabit disklerinizin kapasite, güvenlik ve hızları bellidir, fabrikadan çıktığı hız, güvenlik ve kapasitede kalacaktır, bu değiştirilemez bir durumdur. Fakat verileriniz daha güvenli şekilde korunsun ve sisteminiz daha hızlı çalışsın istiyorsanız, bu probleme RAID ile çözüm bulabilirsiniz.

Şöyle ki RAID, maliyeti yükselten bir teknolojidir ancak bunun karşılığında daha hızlı, daha güvenli veya bu iki avantajı bir arada sunan bir sisteme sahip olursunuz.

RAID sistemini kullanabilmek için birden fazla sabit diske ihtiyacınız olacaktır, maliyeti yükselten de budur. Birden fazla sabit diskiniz var ve siz bu diskleri kullanarak daha hızlı, daha güvenli (veya her ikisi birden) işlem yapmak istiyorsanız RAID teknolojisini kullanmak zorundasınız. RAID birçok çeşidi olan bir teknolojidir, bu sebeple çok amacı olan bir sitemdir.
En fazla tercih edilen RAID sistemleri şunlardır:

 • Raid 0 (Striping)
 • Raid 1 (Mirroring)
 • Raid 0+1 (Striping+Mirroring)
 • Raid 5 (Striping with Parity)

RAID 0: En az iki disk ile yapılır. Veriler disklere yazılırken, parçalara bölünerek her bir parçası farklı diske yazılır; böylelikle yazma ve okuma işlemlerinde asıl zaman alan işlem olan disklere erişim işlemi süresi küçük parçalarda daha az olacağından diske yazma işlemi için gereken süre azalır. Aynı şekilde küçük parçalar halindeki veriyi okumak daha az zaman alacağından diske yazma ve okuma işlemlerinde RAID 0 size dikkate değer ve gözle görülür bir hız kazandıracaktır.

RAID 1: En az iki disk ile yapılır. Veriler disklere yazılırken bir kopyası da diğer disklere yazılır, böylelikle her hangi bir disk bozulsa dahi aynı veri diğer disklerde de olduğundan dolayı veri kaybı önlenmiş olur ve sistem çalışmaya devam edebilir. Burada amaç kesinlikle veri kaybını önlemektir, aynı zamanda güvenliktir. Bu yöntemde hız artışı gibi bir kazanç elde edilemez hatta birden fazla diske aynı anda aynı verinin yazması azda olsa bir hız kaybına neden olur.

RAID 0+1 (RAID 10): Eğer hem hız artışı hem de veri güvenliği istiyorsak bu yöntem uygun bir seçenektir. Sistem RAID 0 ile parçalara ayrılmış verilerin her bir diskte RAID 1 ile yedeklenerek saklanmasını sağlar. Böylelikle hem hız hem de veri güvenliği sağlamış olur. Sistem en az 4 diskten oluşur ve sistemin toplam kapasitesi kullanılan disk sayısının yarısının kapasitesine eşittir. Anlaşıldığı üzere sağladığı avantajlar yüksek olmakla birlikte maliyeti de çok yüksektir.

RAID 5: Hem hız hem de veri güvenliğini sağlayabilmek amacıyla geliştirilmiştir. En az 3 disk gereklidir. Bu sistemde veriler yazılmaya başlanırken ilk adımda 1. ve 2. diske veri yazılırken üçüncü diske de bu verilerin algoritması yazılır. İkinci adımda ise 1. ve 3. diske veri yazılırken, bu verilerin algoritması 2. diske yazılır, bir sonraki adımda ise bu sefer veriler 2. ve 3. diske yazılırken algoritması 1. diske yazılır ve işlem bitene kadar bu döngü devam eder.

Çok kullanılan bu sistemler haricinde ayrıca RAID 2, RAID 3, RAID 4, RAID 6, RAID 50, RAID 51, RAID 60 gibi sistemler de mevcuttur. RAID sistemler; sunucu ve veri depolama aygıtları gibi çoklu disk bulunduran alanlarda uygulanır. SATA, eSATA, PATA (IDE), SCSI, iSCSI, AoE , SAS, SSD, FCoE gibi disk seçenekleri ile oluşturulur. IBM, Intel, EMC, NetAp ürün serileri, SAN ve NAS’a dayalı depolama sistemleri üzerinde kurgulanabilir.

Veri kurtarma talebiyle firmamıza başvuran yüzlerce RAID vakıasından sizin için derlediğimiz hata sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz: Sabit disk çökmeleri, başlatıcı hatası, bozuk sektörler, motor arızası, doğal afetler, kafa arızası, yüzey bozulması, yüksek elektrik voltajı, PCB arızası, düşme, çarpma arızaları, disklerin senkronizasyonu esnasındaki hatalar, dosya silinmesi veya disklerin formatlanması, bölümlerin yeniden yapılandırılması, unutulan parola, kullanıcı kaynaklı yanlış müdahaleler, yedekleme hataları, dizin bozulması, RAID yapılandırmadaki karışıklıklar gibi çeşitli şekillerde arızalanmalar meydana gelebilir.

DosyaKurtarma.com, aklınıza gelebilecek her türlü arızada, tüm RAID yapı arızaları için geçerli olmak üzere; dünyada geliştirilmiş her türlü tekniğe ve donanıma sahip bir veri kurtarma laboratuvarıdır. Hızlı analiz süreci, uygun fiyatlı tekliflerimiz ve ücretsiz danışmanlık hizmetimiz ile 7/24 hizmetinizdeyiz.

devamını oku
Dosya Kurtarma SSD Veri Kurtarma

SSD Disk Kurtarma

SSD Disk Kurtarma Konusunda Dünyanın En İyilerinden!

Bir veri depolama aygıtı olan harddiskler, çalışma sistemi ve pozisyonu açısından hassas bir yapıya sahiptir. Tüm verilerin üzerine yazıldığı bu aygıt yazılımsal ya da fiziksel bir problemden dolayı arızalanabilir.

Verilere ulaşılamadığı durumlarda diske onu profesyonel açıdan tanıyan, çalışma sistemini ve mekaniğini bilen bir ekip müdahale etmelidir. Yanlış bir müdahale verilerin tamamen kaybolmasına ve geri dönüşünün olmamasına sebep olabilir.

Dosyakurtarma ekibi dünyanın lider firmaları ile eş zamanlı olarak yüksek teknolojiyi takip etmekte olup, veri kurtarmada Türkiye’nin lider firmasıdır.

SSD (Solid State Disk) nedir?

Teknolojinin gelişimiyle birlikte bilgisayarlar ve bilgisayar donanımları da sürekli gelişmektedir. Sabit disklerde bu gelişmelerden nasibini almaktadırlar. Uzun zamandan beri masaüstü bilgisayarda harddiskler kapasite olarak devamlı gelişmekteydi. Firmaların TB (Terabayt) yarışı neticesinde sabit diskler’in kapasiteleri devamlı olarak arttı. Klasik sabit disklerin çalışma mantığının geliştirilmesine ihtiyaç vardı. Benzer şekilde sunucu diskleri olan Scsi disklerinde geliştirilmesi gerekliydi. Öyle bir şey geliştirilmeliydi ki ister masaüstü isterse sunucu platformu olsun 2 tarafta da kullanılabilmeli ve ayrıca performans olarak sabit diskleri geri bırakmalıydı. İşte tam bu noktada SSD (Solid State Disk)’ler hayatımıza girmiş oldular. Solid State Disk kısaca SSD’ler “katı durum diski” anlamına gelmektedir.

SSD (Solid State Disk)’ler nasıl çalışırlar?

Geleneksel harddiskler de veriler, plakaların üzerindeki sektörlerde tutulurlar. Bu plakalar harddisk içerisindeki motorlar ile döndürülür ve okuma / yazma kafası tarafından okunurlar. SSD’ler de ise veriler NAND flash yongalar da saklanır. SSD’lerin içerisindeki bellek yongaları, tıpkı bilgisayarlarımızdaki RAM’ler gibi hızlı çalışırlar.

SSD (Solid State Disk)’in avantajları nelerdir?

 1. Bilgisayarınız daha hızlı açılır.
 2. Aşırı düşük okuma ve yazma gecikme süreleri.
 3. Daha hızlı rastgele erişim süresi.
 4. Düşük güç tüketimi ve ısı üretimi.
 5. Daha iyi mekanik güvenilirlik.
 6. Daha kararlı performans
 7. Disk birleştirmeye gereksinim duymaz.
 8. Daha küçük boyut ve daha hafif
 9. Dosyalara erişim hızı çok yüksek.
 10. Oyun ve uygulamalarda daha fazla performans

SSD (Solid State Disk)’in dezavantajları nelerdir?

 1. SSD (Solid State Disk)’ler şimdilik kapasite bakımından düşük, fiyat bakımından da oldukça pahalılar. Yakın zamanda mekanik disklerin yerinin alacağı kesin fakat şimdilik ev kullanıcıları için pek bir anlam ifade etmemekte.
 2. Manyetik alan ve statik elektriğe karşı mekanik harddisklerden daha dayanıksız olması bir dezavantajdır.
 3. 10.000 – 15.000 işlem civarında yazma-silme ömrü bulunması ssd’lerin bir dezavantajıdır.

Satın almadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 1. Alacağınız SSD diskin kontrölcülerin bilindik markalar olan Intel, Jmicro, Samsung, Sandforce, Alcor olmasına dikkat edin.
 2. Alacağınız SSD harddiskin flash bellek yonga tipine dikkat ediniz.(MLC yada SLC)
 3. Alacağınız SSD harddiskin okuma ve yazama süreleri gibi teknik verilerini incelemeyi unutmayınız.
 4. Alacağınız SSD harddiskin “Wear Levelling Algorithms” gibi teknolojiler içerip içermediğini öğreniniz. Wear Levelling Algorithms’ın ne olduğunu merak ediyorsanız Wear Levelling Algorithms nedir? başlığını inceleyiniz.
 5. Alacağınız SSD harddiskte “Trim” desteğinin olup olmadığını öğreniniz. trim desteğini ne olduğunu merak ediyorsanız Trim desteği nedir? başlığını inceleyiniz.

Wear Levelling Algorithms nedir?

SSD’lerde ortalama yazma-silme işlem boyutu ömrü yaklaşık 10.000 – 15.000 işlem civarında işte bu ömrü uzatmak için geliştirilen bir teknolojidir “Wear Levelling Algorithms”

Yazılacak veriler, ne kadar dolu olursa olsunlar diskteki bütün hücrelere dağıtılıyor. Böylece belli hücrelerin erken yıpranıp bozulmasının önüne geçilmiş oluyor. Bir SSD’nin ömrü bu teknik sayesinde büyük miktarda uzatılabiliyor. Yükü dağıtan bu sistem olmasa, yoğun kullanılan bir SSD’nin ömrü 6 ay kadar kısa olabilir. Bu sistemle ise diskin ömrü 5 ila 10 yıla kadar uzuyor. Bir dezavantajı var oda veri sabit disk geneline dağıtıldığı için performans düşüşü yaşanması.

Trim desteği nedir?

Windows 7’den önceki işletim sistemlerinde SSD ve sabit diskler üzerindeki dosyayı sadece sanal olarak silebilirsiniz. Gerçekte ise üzerine başka bir veri yazılıncaya kadar o dosyanın veri blokları diskte sürekli kalır. Geleneksel sabit disklerde silinmiş gibi görünen blokların üzerine rahatlıkla tekrardan veri yazılabilirken, SSD’lerde tekrar veri yazılabilmesi için 4KB’lık hücre bloklarının mutlaka boş olması gerekir. TRIM desteği olmadan yeniden yazma işlemi için öncelikle hücre bloklarındaki veriler okunmalı, sonra silinmeli ve en sonunda ise boşalmış olan hücrelere veri depolanmalıdır. windows 7 ile beraber gelen TRIM komutu sayesinde diskteki dosyalar flaş yonga hücrelerinden tam anlamıyla silinir ve diskiniz bu işlemlerle uğraşarak zaman kaybetmez.

SSD disklerde olduğu gibi diğer tüm disk çeşitlerinde de Türkiye’nin en başarılı disk kurtarma firması olan Dosyakurtarma’nın tecrübeli ekibi her zaman sizinle.

devamını oku
Dosya Kurtarma HDD Veri Kurtarma

HDD Disk Kurtarma

22 Senelik Deneyimimizi Sizinle Paylaşıyoruz!

Bir veri depolama aygıtı olan harddiskler, çalışma sistemi ve pozisyonu açısından hassas bir yapıya sahiptir. Tüm verilerin üzerine yazıldığı bu aygıt yazılımsal ya da fiziksel bir problemden dolayı arızalanabilir.

Bu konuda hem HDD disk kurtarma hem de SSD disk kurtarma alanlarında sizlerin en iyi hizmeti alması için yanınızdayız.

Verilere ulaşılamadığı durumlarda diske onu profesyonel açıdan tanıyan, çalışma sistemini ve mekaniğini bilen bir ekip müdahale etmelidir. Yanlış bir müdahale verilerin tamamen kaybolmasına ve geri dönüşünün olmamasına sebep olabilir.

Dosyakurtarma ekibi dünyanın lider firmaları ile eş zamanlı olarak yüksek teknolojiyi takip etmekte olup, veri kurtarma alanında Türkiye’nin lider firmasıdır. Firma olarak müşterilerimize sunduğumuz başlıca çözümler şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yazılım Kaynaklı Veri Kaybı ve Kurtarma: Hard diskte fonksiyonel olarak bir arıza olmamasına rağmen yanlışlıkla silme, biçimlendirme, format atma, format değişikliği vb nedenlerde yaşanan veri kayıpları için uyguladığımız yöntemler bütünü olarak bu alanı tanımlayabiliriz.
 • Deforme Olmuş Hard Diskteki Verileri Kurtarma: Cleanroom ortamında ve özel ekipmanlar yardımıyla gerçekleştirdiğimiz bu işlem her türlü fiziksel hasarı kapsar. Şiddetli darbe alan, sıvı ile temas eden, yanan veya elektrik akımındaki değişikliklerden etkilenen aygıtlarda veri kaybı olasılığı çok yüksektir.
 • Virüs Kaynaklı Veri Kaybı ve Kurtarma:Bazı kötü niyetli yazılımlar hard disk içindeki verilere ulaşmayı engellediği gibi tasarımcısı olan hacker tarafından fidye istenmesine de sahne olabilmektedir. Bu tip durumlarda virüsü silmeye yönelik hareketler çözüm sunmaz. Ekibimiz, talebiniz doğrultusunda en doğru adımı atmanıza yardımcı olacak ve verilerinize zarar gelmesini engelleyecektir.
 • Çoklu Sistemler (Raid) ve Veri Kurtarma: Raid sistemler, çoğunlukla kurumsal işletmeler tarafından tercih edilen ve birden fazla hard diskten yararlanılıp tek bir depolama alanının oluşturulduğu yapılardır. Firma olarak yaşadığınız problemin düzeyi ne olursa olsun 20 yıllık tecrübemizle verilerinizin en sağlıklı şekilde kazanılacağını garanti ediyoruz.

Dosyakurtma.com üzerindeki form veya iletişim numaramız üzerinden bize ulaşabilir ve ücretsiz analiz talep edebilirsiniz.

devamını oku
Dosya Kurtarma Flash Bellek Veri Kurtarma

Flash Bellek Kurtarma

Flash Bellek ve USB Disk Kurtarma!

Taşınabilir diskler içinde bireysel olarak en yaygın kullanımı olan ürünler USB ya da flash bellek dediğimiz aygıtlardır. Portatif ve pratik olmaları nedeniyle toplumsal hayatın içine çok fazla karışmışlardır. Ödevini hazırlayan öğrenciden tutun da şirket içindeki personele sunum yapacak yöneticilere kadar birçok kişi bu küçük cihazları tercih eder.

 • Flash bellekler, aynı fonksiyonu sergileyen emsallerine oranla daha kısa ömre sahiptir. Bu da kullanıcıların veri kaybı yaşamalarına zemin hazırlayan bir durum oluşturur.
 • Flash belleklerin içinde mekanik bir parça yoktur ve sabit disklerle kıyaslandıklarında daha az depolama kapasitesine sahip oldukları gözlemlenir. Ancak bu durum flash belleklerde kaybolan verilerin daha kolay geri kazanılabileceği anlamına gelmez.

Hangi Durumlarda Veri Kurtarma İşlemi Yapılır?

Virüsler: Flash belleklerde veri kaybına neden olan durumların en yaygını virüs içerikli yazılımlardır. Virüse maruz kalan flash belleklerin bilgisayar tarafından okunmaması ya da var olan içeriğe ulaşılamaması gibi durumlar gözlenebilir. Bu durumda profesyonel yazılımlar ile virüslü flash bellekten veri kurtarma işlemi gerçekleştirilir.

Hasarlı Aygıtlar: Veri kurtarma işlemine başvurulan nedenlerden bir tanesi de cihazın kırılması veya şiddetli bir darbe alması sonucu fiziki yapısının bozulmasıdır. Bu duruma öncelikle aygıtın elektrikle temas eden aksamında bir problem olup olmadığı tespit edilir ve daha sonra hasarlı flash bellekten veri kurtarma yoluna gidilir.

Yanlışlıkla Silme: :En çok karşılaştığımız veri kaybı nedenlerinden biri de kullanıcının içeriği yanlışlıkla silmesidir. Uzmanlarımız bu konuda yirmi yıllık tecrübeleri ile mümkün olan en verimli şekilde silinen verileri kurtarma yollarını bulup uygularlar.

Telefondan Veri Kurtarma

Günümüz cep telefonları da flash bellekler barındırdığından verileri kurtarılabilir. Bilinen Android işletim sistemine sahip telefonlarda ya da iPhone gibi IOS işletim sistemi kullanan telefonlarda flash bellek ya da nand flash bellek kullanılmaktadır. Yüksek başarı oranıyla kurtarımlar gerçekleştirilmektedir.

Çözüm için bizimle ile iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku
Dosya Kurtarma HDD, SSD ve Flash Disk Veri İmha

Veri İmha

Kusursuz Veri İmha Hizmetimiz

İmha etmek istediğiniz bilgileriniz %100 başarı ile geriye dönülmeyecek şekilde temizlenir ve hiç bir iz kalmaz.

Veri imha neden gereklidir?

Bilgisayarımız üzerindeki bilgileriniz geri dönüşüm kutusu’na (veya yeniden biçimlendirme ile) boşaltarak bir bilgisayardan sildiğimiz de, işletim sistemi sabit disk üzerindeki verileri listeden kaldırır fakat, verilerin içeriği sürücüde kalır. Peki nasıl geri dönüşümü olmayacak şekilde verilerimiz den kurtulacağız ve neden verilerimizi yok etmek isteriz.

Kişisel ya da kurumsal bazda kaydedilen her bilgi eğer gerektiği gibi ortadan kaldırılmazda maddi ve manevi açıdan zarar verici bir niteliğe bürünebilir. Kötü amaçlı yazılımlar sayesinde günümüzde birçok işletmenin sildiğini sandığı veriler ele geçirilmiş ve hem para hem de prestij kaybına neden olmuştur.

 • Datalarını online ortamlara açan şirketler bu noktada daha fazla dikkat etmelidir. Çünkü kullanılmadığı düşünülen veriler en ufak bir sistem sızıntısında başkalarının eline geçebilir.
 • Üçüncü kişilere ait veriler, ülkemizde ve uluslar arası hukuk kuralları çerçevesinde koruma altındadır.
 • Kişiler, verilerini kuruluşlarla paylaşırken aynı zamanda güvenliğini sağlamaları hususunda da garanti verilmiş kabul edilirler. Buna rağmen kaydettiği veriyi muhafaza edemeyen kuruluş, ticari hayatında sekteye uğrayabilir.

Sektörel olarak konuya yaklaştığımızda özellikle bankaların bu konuda çok daha fazla tecrübe sahibi olduğunu görmekteyiz. Siber saldırılarda, maddi birikimler kadar kişilere ait özel bilgilerin de hedeflendiği bir gerçektir. Bu da bizi veri imha etmenin ne denli gerekli bir işlem olduğu gerçeğiyle yüzleştirir.

Profesyonel bir ekip yapacağı bu hassas ve önemli işle üzerinizden tüm yükünüzü alacaktır. Yüksek endüstri standartları ve hükumet düzenlemeleri, gizli kurumsal verilerin önemi arttırmış ve kuruluşlar veri sızıntısını önlemek için çeşitli adımlar atmışlardır. Veri gizliliğine gösterilmeyen önem bir şirketim tüm itibarını kaybetmesi ve onarılması mümkün olmayan zarara maruz kalmasına neden olabilir. Hukuki ve cezai sorumluluk altında kalmaya dahi neden olabilir. Kısaca veri ihlali bir şirket için yıkıcı olabilir.

Attığımız ,kaybettiğimiz veya dikkatsizliğimiz den dolayı başkalarının eline geçen verilerimizi üzerinde bulundurduğumuz bir medya öyle ki bu basit bir flash bellek dahi olabilir buda bizim kimlik bilgilerimizin banka bilgilerimizin kötü şekilde kullanılmasına neden olur..

Kurumsal büyük firmalar içinse özellikle de bankalar çok büyük risk sınıfındadır. Tüm müşterilerin kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik numaraları, banka bilgileri, kimlik numaraları hatta nerede yaşayıp ne iş yaptıklarına kadar ucu açık ve tehlikeli bir durumdur.

Harddisklerin ekonomik ömrünün kısa olması, genellikle donanımsal herhangi bir nedenden dolayı kullanılmayıp bir kenara ayrılması ve nede olsa içindeki veriye kimse ulaşamaz mantığı bir dönem için ciddi derecede veri sızıntılarına neden oldu.

Veriler Nasıl İmha Edilir?

Firmamız, uzman ekibiyle son derece titiz bir çalışma yürüterek verilerin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar. Özel sertifikalı yazılımlar ve çeşitli kod kombinasyonlarıyla sağlanan bu işlemde geri dönüş imkansız hale getirilir.

dosyakurtarma.com acil destek, ücretsiz danışmanlık ve 20 yıllık sektör tecrübesi gibi nitelikleri ile kendi alanında öncü bir firmadır. Her türlü depolama aygıtı üzerinde veri kurtarma ve imha etme işlemi yüksek başarı oranları ile sağlanır.

devamını oku
Dosya Kurtarma HDD Okuyucu Kafa Arızası

Okuyucu Kafa Arıza

Okuyucu Kafa Arızalarına Çözüm Arıyorsanız, Buldunuz…

Harddisklerin okuyucu kafaları zamanla kendiliğinden arızalanabilir. Bunu tetikleyen başka olaylarda gerçekleşebilir.

Örnek olarak;

Elektrik kesintileri, kablo arızaları, elektriksel sıkıntıya yol açacak bilgisayar arızaları, bilgisayarınızın darbe alması ya da harddiskinizin darbe alması en sık bu sorunu yaşatan olaylardır.

Peki?

Böyle durumda diskinizi mutlaka kapatınız ve bizi arayınız. Bu halde bir diski ne kadar fazla çalıştırmaya uğraşırsanız kurtarma başarısı o kadar azalacaktır unutmayınız.

Bunun gibi okuyucu kafa arızası veya elektronik kontrol kartı arızası gibi sorunlarla karşılaştıysanız hemen bizimle iletişime geçebilir ve sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

devamını oku
Dosya Kurtarma HDD elektronik Kontrol Kart Arızası

Elektronik Kontrol Kartı Arıza

Elektronik Kontrol Kartı Arızaları ve Çözümü

Hard disk üzerindeki veri yollarının bilgisayarla iletişimini sağlayan kontrol yongaları ve diskin tamponlama için kullandığı belleğin bulunduğu, diski kontrol eden elektronik ünitedir.

Kontrol kartı, okuyucu kafasının kendi üzerine kaydedilmiş olan plakalarda bulunan sektörlere, izlere, hatalı sektörlere ve landing zone dediğimiz fiziksel alanlara ulaşmasını sağlar.

Harddisk arızaları kontrol kartının arızalanmasıyla da meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda harddiskin kontrol kartı aynı model bir kontrol kartıyla değiştirilerek disk kurtarma işlemi gerçekleştirilir ve disk yeniden kullanılabilir hale getirilebilir. Kontrol kartının tek bir vida ile değişebilir olması kolay bir işlem gibi gözükebilir.

Ancak kontrol kartının aynı model bir kart ile değiştirilmesine rağmen harddisk hâlâ çalışmıyorsa , sorunu ancak profesyonel cihazların yardımı ile çözebilirsiniz. Ayrıca özel yazılımlarla kart üzerinde bir takım değişikliklerin de yapılması gerekebileceğinden, sadece bu gibi işlemleri yapabilecek profesyonel veri kurtarma şirketlerinden yardım alarak verilerinize ulaşabilirsiniz.

Elektronik kart arızası durumunda çözüm için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku