CryptoLocker

Dosya Kurtarma Cyriptolocker Kurtarma

CryptoLocker Nedir?

CryptoLocker Trojan, kurbanın bilgisayarındaki tüm dosyaları şifreleyen bir fidye yazılımıdır. Genellikle mail yolu ile bulaşan bu virüs dosyalarınızı güçlü bir algoritma ile şifreler. Temel olarak, CryptoLocker, bilgisayar kullanıcılarının dosyalarına erişimini engelleyerek bilgisayarı rehin alır. CryptoLocker daha sonra virüslü dosyaların şifresini çözmek için bir fidye ödemesini talep eder. CryptoLocker oldukça zararlıdır ve DosyaKurtarma olarak, bilgisayar kullanıcılarına bu tür virüslerden korumak için etkisi kanıtlanmış ve güncel bir antivirüs programı kullanmalarını şiddetle tavsiye ederiz.

CryptoLocker Tarafından İstenen Fidye

CryptoLocker, virüslü bilgisayar başlatıldığında korkutucu bir mesaj gönderir. Bu mesaj, virüslü dosyaların şifresini çözmek için ortalama 2000 – 3000 USD veya Euro tutarında bir ödeme (fidye) talep eder. Ayrıca CryptoLocker’ı kaldırmaya çalışmanın dosyalarınızın sonsuza kadar kilitlenmesine neden olabileceğini iddia eden başka bir mesaj da verir.

CryptoLocker fidye mesajı aşağıdaki gibidir:

Kişisel dosyalarınız şifrelenmiştir!
Bu bilgisayarda üretilen önemli dosya şifrelemeniz: fotoğraflar, videolar, belgeler vb. İşte şifreli dosyaların tam bir listesi ve kişisel olarak doğrulayabilirsiniz…
Bu bilgisayarın dosya şifresini otomatik olarak çözecek özel bir anahtarı edinmek için yapmanız gereken, 2000 – 3000 USD / 2000 – 3000 EUR / benzeri tutarı ödemek.

Deneyimsiz bilgisayar kullanıcıları CryptoLocker’ı kaldırmak üzere harekete geçmeyecekleri için, korkutma amaçlı fidye mesajı aşağıdakileri gibi devam eder:

Bu yazılımı kaldırma veya zarar verme girişimleri özel anahtar sunucunun derhal imha edilmesine yol açacaktır.

CryptoLocker’ın Fidesini Ödemek Dosyalarınızı Kesin Olarak Kurtarmayacaktır

CryptoLocker’in fidyesini ödememeniz için birkaç neden vardır, bazılarını aşağıdaki gibidir:

  1. CryptoLocker’ın fidyesini ödemenin dosyalarınızın şifresini çözeceğine dair hiçbir garanti yoktur.
  2. Bu ‘ücreti’ ödemek, kötü amaçlı yazılım geliştiricilerini destekleyerek daha fazla zararlı içerik oluşturmalarını ve diğer bilgisayar kullanıcılarını hedeflemelerini sağlar.
  3. Uzman bir firmadan yardım almanız dosyalarınızı tehlikeye atmadan CryptoLocker’dan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Dosyalarınızı güvende tutmanın en iyi yolu, tüm bilgisayar kullanıcıları için en iyi güvenlik önlemi olan yedeklemedir.

Tüm güvenlik önlemlerine rağmen virüse maruz kaldıysanız, CryptoLocker çözümü için bizimle iletişime geçin.

Ya da bilgilerinizi kaydedin, biz sizi arayalım.

    Hemen Ara