Veri İmha

Dosya Kurtarma HDD, SSD ve Flash Disk Veri İmha

Kusursuz Veri İmha Hizmetimiz

İmha etmek istediğiniz bilgileriniz %100 başarı ile geriye dönülmeyecek şekilde temizlenir ve hiç bir iz kalmaz.

Veri imha neden gereklidir?

Bilgisayarımız üzerindeki bilgileriniz geri dönüşüm kutusu’na (veya yeniden biçimlendirme ile) boşaltarak bir bilgisayardan sildiğimiz de, işletim sistemi sabit disk üzerindeki verileri listeden kaldırır fakat, verilerin içeriği sürücüde kalır. Peki nasıl geri dönüşümü olmayacak şekilde verilerimiz den kurtulacağız ve neden verilerimizi yok etmek isteriz.

Kişisel ya da kurumsal bazda kaydedilen her bilgi eğer gerektiği gibi ortadan kaldırılmazda maddi ve manevi açıdan zarar verici bir niteliğe bürünebilir. Kötü amaçlı yazılımlar sayesinde günümüzde birçok işletmenin sildiğini sandığı veriler ele geçirilmiş ve hem para hem de prestij kaybına neden olmuştur.

  • Datalarını online ortamlara açan şirketler bu noktada daha fazla dikkat etmelidir. Çünkü kullanılmadığı düşünülen veriler en ufak bir sistem sızıntısında başkalarının eline geçebilir.
  • Üçüncü kişilere ait veriler, ülkemizde ve uluslar arası hukuk kuralları çerçevesinde koruma altındadır.
  • Kişiler, verilerini kuruluşlarla paylaşırken aynı zamanda güvenliğini sağlamaları hususunda da garanti verilmiş kabul edilirler. Buna rağmen kaydettiği veriyi muhafaza edemeyen kuruluş, ticari hayatında sekteye uğrayabilir.

Sektörel olarak konuya yaklaştığımızda özellikle bankaların bu konuda çok daha fazla tecrübe sahibi olduğunu görmekteyiz. Siber saldırılarda, maddi birikimler kadar kişilere ait özel bilgilerin de hedeflendiği bir gerçektir. Bu da bizi veri imha etmenin ne denli gerekli bir işlem olduğu gerçeğiyle yüzleştirir.

Profesyonel bir ekip yapacağı bu hassas ve önemli işle üzerinizden tüm yükünüzü alacaktır. Yüksek endüstri standartları ve hükumet düzenlemeleri, gizli kurumsal verilerin önemi arttırmış ve kuruluşlar veri sızıntısını önlemek için çeşitli adımlar atmışlardır. Veri gizliliğine gösterilmeyen önem bir şirketim tüm itibarını kaybetmesi ve onarılması mümkün olmayan zarara maruz kalmasına neden olabilir. Hukuki ve cezai sorumluluk altında kalmaya dahi neden olabilir. Kısaca veri ihlali bir şirket için yıkıcı olabilir.

Attığımız ,kaybettiğimiz veya dikkatsizliğimiz den dolayı başkalarının eline geçen verilerimizi üzerinde bulundurduğumuz bir medya öyle ki bu basit bir flash bellek dahi olabilir buda bizim kimlik bilgilerimizin banka bilgilerimizin kötü şekilde kullanılmasına neden olur..

Kurumsal büyük firmalar içinse özellikle de bankalar çok büyük risk sınıfındadır. Tüm müşterilerin kredi kartı bilgileri, sosyal güvenlik numaraları, banka bilgileri, kimlik numaraları hatta nerede yaşayıp ne iş yaptıklarına kadar ucu açık ve tehlikeli bir durumdur.

Harddisklerin ekonomik ömrünün kısa olması, genellikle donanımsal herhangi bir nedenden dolayı kullanılmayıp bir kenara ayrılması ve nede olsa içindeki veriye kimse ulaşamaz mantığı bir dönem için ciddi derecede veri sızıntılarına neden oldu.

Veriler Nasıl İmha Edilir?

Firmamız, uzman ekibiyle son derece titiz bir çalışma yürüterek verilerin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar. Özel sertifikalı yazılımlar ve çeşitli kod kombinasyonlarıyla sağlanan bu işlemde geri dönüş imkansız hale getirilir.

dosyakurtarma.com acil destek, ücretsiz danışmanlık ve 20 yıllık sektör tecrübesi gibi nitelikleri ile kendi alanında öncü bir firmadır. Her türlü depolama aygıtı üzerinde veri kurtarma ve imha etme işlemi yüksek başarı oranları ile sağlanır.

Ya da bilgilerinizi kaydedin, biz sizi arayalım.

    Hemen Ara