HDD Disk Veri Kurtarma

Dosya Kurtarma HDD Veri Kurtarma

Bir veri depolama aygıtı olan harddiskler, çalışma sistemi ve pozisyonu açısından hassas bir yapıya sahiptir. Tüm verilerin üzerine yazıldığı bu aygıt yazılımsal ya da fiziksel bir problemden dolayı arızalanabilir.

Bu konuda hem HDD disk veri kurtarma hem de SSD disk veri kurtarma alanlarında sizlerin en iyi hizmeti alması için yanınızdayız.

Verilere ulaşılamadığı durumlarda diske onu profesyonel açıdan tanıyan, çalışma sistemini ve mekaniğini bilen bir ekip müdahale etmelidir. Yanlış bir müdahale verilerin tamamen kaybolmasına ve geri dönüşünün olmamasına sebep olabilir.

HDD (Harddisk) Nedir?

Harddisk, bilgisayarların içindeki verilerin depolandığı donanımdır. Bilgisayarlarda kullanılan diğer depolama yöntemleri olan CD, DVD ve USB belleklere göre daha büyük boyutlarda veri depolayabilirler. Harddiskler genellikle birkaç yüz gigabayt ile birkaç terabayt arasında değişen depolama kapasitelerine sahiptir.

Harddisk Veri Kurtarma

Dosyakurtarma ekibi dünyanın lider firmaları ile eş zamanlı olarak yüksek teknolojiyi takip etmekte olup, veri kurtarma alanında Türkiye’nin lider firmasıdır. Firma olarak müşterilerimize sunduğumuz başlıca çözümler şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Yazılım Kaynaklı Veri Kaybı ve Kurtarma: Hard diskte fonksiyonel olarak bir arıza olmamasına rağmen yanlışlıkla silme, biçimlendirme, format atma, format değişikliği vb nedenlerde yaşanan veri kayıpları için uyguladığımız yöntemler bütünü olarak bu alanı tanımlayabiliriz.
 • Deforme Olmuş Hard Diskteki Verileri Kurtarma: Cleanroom ortamında ve özel ekipmanlar yardımıyla gerçekleştirdiğimiz bu işlem her türlü fiziksel hasarı kapsar. Şiddetli darbe alan, sıvı ile temas eden, yanan veya elektrik akımındaki değişikliklerden etkilenen aygıtlarda veri kaybı olasılığı çok yüksektir.
 • Virüs Kaynaklı Veri Kaybı ve Kurtarma:Bazı kötü niyetli yazılımlar hard disk içindeki verilere ulaşmayı engellediği gibi tasarımcısı olan hacker tarafından fidye istenmesine de sahne olabilmektedir. Bu tip durumlarda virüsü silmeye yönelik hareketler çözüm sunmaz. Ekibimiz, talebiniz doğrultusunda en doğru adımı atmanıza yardımcı olacak ve verilerinize zarar gelmesini engelleyecektir.
 • Çoklu Sistemler (Raid) ve Veri Kurtarma: Raid sistemler, çoğunlukla kurumsal işletmeler tarafından tercih edilen ve birden fazla hard diskten yararlanılıp tek bir depolama alanının oluşturulduğu yapılardır. Firma olarak yaşadığınız problemin düzeyi ne olursa olsun 20 yıllık tecrübemizle verilerinizin en sağlıklı şekilde kazanılacağını garanti ediyoruz.

HDD Veri Kurtarma

HDD veri kurtarma işlemlerine hızlı bir şekilde başlamak için Ana Sayfamızdaki form veya iletişim numaramız üzerinden bize ulaşabilir ve ücretsiz analiz talep edebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Günümüzde pek çok kişi HDD cihazlarıyla ilgili sorunlar yaşamakta. Bunlara örnek olarak aşağıda sıkça yaşanan bazı HDD problemlerini derledik:

 • Harddisk görünmüyor
 • Harddisk açılmıyor
 • Harddisk veri kaybı
 • Harddisk algılamıyor
 • Harddisk takılmıyor

Gibi sorunlar genellikle en sık yaşanan sorunlar arasında yer almaktadır. Bu tarz durumlarda veri kayıpları ve benzeri durumlar oluşabilir.

HDD Sağlık Testi Nasıl Yapılır?

Bilgisayarların en önemli bileşenlerinden biri olan harddisk, zamanla performansını kaybedebilir veya tamamen arızalanabilir. Bu nedenle, düzenli olarak harddisk sağlık testleri yapmak önemlidir. Bu başlıkta, HDD sağlık testlerinin ne olduğunu, neden önemli olduklarını ve nasıl yaptırabileceğinizi öğreneceksiniz.

HDD sağlık testleri, harddiskin performansını ve sağlığını ölçmek için yapılan testlerdir. Bu testler, harddiskin üzerindeki verileri etkilemeden, harddiskin fiziksel ve yazılımsal durumunu analiz eder. Sağlık testleri, harddisklerin arıza yapma olasılığını azaltmak ve bilgisayarın daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlamak için yapılmalıdır.

Harddiskin arızalanması, bilgisayarınızdaki tüm verilerin kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle, düzenli olarak sağlık testleri yapmak, harddiskinizi arızalanmadan önce sorunları tespit etmenizi ve verilerinizi yedeklemenizi sağlar. Sağlık testleri ayrıca harddiskin performansını artırarak, bilgisayarın daha hızlı ve verimli çalışmasını sağlar. HDD diskinize sağlık testi yapmak için bizzat bizimle iletişime geçebilir, verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Ya da bilgilerinizi kaydedin, biz sizi arayalım.

  Hemen Ara