Elektronik Kontrol Kartı Arıza

Elektronik Kontrol Kartı Arızalarının Çözüm Adresi!

Hard disk üzerindeki veri yollarının bilgisayarla iletişimini sağlayan kontrol yongaları ve diskin tamponlama için kullandığı belleğin bulunduğu, diski kontrol eden elektronik ünitedir. Kontrol kartı, okuyucu kafasının kendi üzerine kaydedilmiş olan plakalarda bulunan sektörlere, izlere, hatalı sektörlere ve landing zone dediğimiz fiziksel alanlara ulaşmasını sağlar.

Harddisk arızaları kontrol kartının arızalanmasıyla da meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda harddiskin kontrol kartı aynı model bir kontrol kartıyla değiştirilerek disk kurtarma işlemi gerçekleştirilir ve disk yeniden kullanılabilir hale getirilebilir. Kontrol kartı harddiskin alt kısmına vidalanır ve sadece tek bir bağlantıyla diske bağlanır; bu yüzden kontrol kartını değiştirmek çok kolay bir iş gibi gözükebilir.

Ancak kontrol kartının aynı model bir kart ile değiştirilmesine rağmen harddisk hâlâ çalışmıyorsa , sorunu ancak profesyonel cihazların yardımı ile çözebilirsiniz. Ayrıca özel yazılımlarla kart üzerinde bir takım değişikliklerin de yapılması gerekebileceğinden, sadece bu gibi işlemleri yapabilecek profesyonel veri kurtarma şirketlerinden yardım alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Ya da bilgilerinizi kaydedin, biz sizi arayalım.